Nie mogę zajść w ciążę – co robię nie tak?

Kategorie Ciąża
Nie mogę zajść w ciążę - co robię nie tak?

Problemy z zajściem w ciążę są bardzo powszechne u małżeństw, które są ze sobą od dłuższego czasu i finalnie zdecydowały się na potomka. Dlaczego tak się dzieje, że kiedy bardzo chcę, to nie mogę zajść w ciążę?

Nie mogę zajść w ciążę co robić

Pytania o problemy z zajściem w ciążę są obecnie bardzo powszechne na różnych forach dyskusyjnych. Bardzo często przytrafiają się one kobietom młodym, zdrowym, o wręcz książkowych wynikach badań lekarskich. Również ich obecny status materialny czy społeczny pozwala im wreszcie na to, by zajść w ciążę, a trudno jest to osiągnąć. Pewnie zastanawiałaś się nieraz, co robicie nie tak? Dlaczego nastolatki przy pierwszej próbie współżycia bez zabezpieczenia zachodzą w niechciane ciąże, a ludziom, którzy o tym marzą, się to nie udaje? Przyczyną może być właśnie desperacja, usilne próby zajścia w ciążę, „polowanie” na dni płodne i wymuszony stosunek w tym czasie.

Co zrobić gdy nie mogę zajść w ciążę

Ludzie, którzy mają już trzydzieści lub trzydzieści kilka lat, dom, dwa samochody i dobrze prosperującą firmę, chcieliby często mieć wszystko pod kontrolą. Pamiętajmy, że poczęcie dziecka to nie jest biznesplan, który należy ułożyć, i od którego ułożenia zależy powodzenie realizacji. To nie jest przepis kucharski, w którym wszystko powinno się książkowo udać, jeśli trzymamy się zaleceń w recepturze. W przypadku poczęcia dziecka bardzo ważna jest sfera duchowa i psychiczna – nasze własne nastawienie do miłości z partnerem, czerpanie przyjemności z tych nieskrępowanych stosunków. Wiele par po terapiach psychologicznych weryfikujących problemy z zajściem w ciążę, po prostu odpuszcza. Psycholog zaleca, by skupili się na sobie jako na partnerach, a nie przyszłych rodzicach. By uprawiali seks tam, gdzie mają ochotę i kiedy mają ochotę, nie bacząc na dni płodne i niepłodne. To właśnie chwila uniesienia, zapomnienie się na jakiś czas i spontaniczność potrafią zrodzić wymarzone maleństwo. Czynniki biologiczne takie jak zwiększona lub zmniejszona płodność tak naprawdę jedynie wspomagają ten proces!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *