Dieta sprzyjająca zajściu w ciążę

Kategorie Ciąża
Dieta sprzyjająca zajściu w ciążę

Niemożność zajścia w ciążę może mieć wiele przyczyn. Wśród tych biologicznych może leżeć na przykład słaba jakość komórek płciowych – jajowych oraz plemników. Jest to bardzo prozaiczny powód, ale bardzo często uniemożliwiający zapłodnienie. Zanim udasz się do lekarza i powiesz „nie mogę zajść w ciążę co robić?”, zadbaj na kilka miesięcy o swoją i małżonka dietę – być może przyczyną braku płodności jest brak witamin i składników mineralnych?

Co zrobić gdy nie mogę zajść w ciążę

Dieta powinna obejmować oboje małżonków i można ją wprowadzić bez specjalnych konsultacji z dietetykiem. Przede wszystkim – kobieta starająca się o dziecko powinna na tym etapie zacząć przyjmować kwas foliowy. Sprawi on, że układ nerwowy dziecka będzie odpowiednio zabezpieczony, gdy już pojawi się ono na świecie. Oprócz tego należy zadbać o to, by w naszej codziennej diecie nie brakowało świeżych, odpowiednio przygotowanych, zdrowych potraw. Pozwolą one uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych.

Nie mogę zajść w ciążę – dieta

Dieta osób starających się o potomka powinna być bogata w przeciwutleniacze występujące naturalnie pod postacią witamin: A, C, E. Są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A i E), zatem powinno się je spożywać w towarzystwie tłuszczy roślinnych – najlepiej oliwy z oliwek, oleju rzepakowego wysokoerukowego i innych dobrej jakości olejów. Te witaminy oraz wit. C znajdziemy we wszelkich warzywach i owocach – powinniśmy je spożywać kilka razy dziennie, najlepiej do każdego posiłku. Przeciwutleniacze pomagają zahamować procesy starzenia, „odmładzają” komórki płciowe. Dieta powinna być też bogata w cynk i selen – pierwiastki płodności. Znajdują się one w jajach, rybach morskich, produktach pełnoziarnistych.

Wprowadzenie odpowiedniej diety powinno być stałym elementem procesu starania się o dziecko u obojga przyszłych rodziców. Po kilku miesiącach regularnego seksu bez zabezpieczenia i zdrowego żywienia bez oczekiwanych rezultatów należy dopiero zacząć poszukiwać innych przyczyn niepłodności, można wcześniej zerknąć jeszcze na https://zbygniew.pl/rodzina/porady/nie-moge-zajsc-w-ciaze-co-z-tym-fantem-zrobic/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *