Blog parentingowy? A co to takiego?

Kategorie Porady
Blog parentingowy? A co to takiego?

W polskiej blogosferze wciąż pojawiają się kolejne dziedziny, o których ludzie chcą pisać i, co ważniejsze, które znajdują zaangażowanych czytelników. Coraz częściej zdarza się też, że blogi eksperckie zanurzają się w morzu stron lifestyle’owych i pokazują życie codzienne swoich autorów. Prawdopodobnie ze zwykłych blogów o życiu i codzienności powstały strony bardziej ukierunkowane, czyli blogi parentingowe.

Co to jest blog parentingowy?

Warto na początku wyjaśnić, czym blog parentingowy np. zbygniew.pl jest, bo nazwa jak widać nie wywodzi się z naszego języka ojczystego. Owe strony internetowe, ale również i fora, wzięły nazwę od angielskiego słowa „parent”, czyli rodzic. Parentingowy można więc przetłumaczyć jako rodzicielski, czasami mówi się też o tym zagadnieniu jako o czymś rodzinnym. Skoro wiemy już, co to znaczy blog parentingowy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie tematy się w tej części blogosfery podejmuje.
Blog parentingowy kręci się przede wszystkim wokół dzieci, zarówno tych, które już broją w domu, jak i tych, które siedzą jeszcze bezpiecznie w brzuchu matki. Na takich stronach można znaleźć informacje o wychowaniu dziecka, o jego diecie, zabawach, ale także przemyślenia dotyczące rodzicielstwa jako takiego. Często blogerzy parentingowi poruszają tematy rodzinne, piszą o związkach, małżeństwie, oczekiwaniu dziecka czy urządzania mieszkania dla powiększającej się rodziny. Innymi słowy, wszystko kręci się wokół dzieci i życia rodzinnego.

Blogi parentingowe – temat wąski czy szeroki?

Właściwie trudno do końca określić, co to znaczy blog parentingowy. Czy blogerka, która zajmuje się czymś innym, ale co jakiś czas wstawia posty o organizacji czasu w wychowaniu dziecka, też może być określona parentingową? Nie do końca. Myślę, że blogi parentingowe to takie miejsca, w którym dziecko, jego problemy i potrzeby, odgrywa główną rolę i przewija się w każdym wpisie. Dotyczy to też postów o diecie dla dziecka, o nauce i zabawie oraz wszelkich tematów związanych ze zdrowiem i wychowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *